Zalety drewnianych domów zauważa coraz większa grupa odbiorców. W firmie Ekodomy wierzymy, że wkrótce będzie to jeszcze szersze grono. Trudno bowiem przejść obojętnie obok atutów, które opisujemy poniżej.

  • Drewniane domy przede wszystkim powstają szybko – i to niezależnie od technologii budowy. Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu konstrukcji szkieletowych z drewna lub z belek. W zależności od metrażu czas powstawania projektu może się zamknąć już w kilku tygodniach.
  • Mówiąc o drewnianym surowcu nie sposób nie zauważyć tego, że obok waloru ekologicznego oraz wizualnego posiada on również prozdrowotne zalety. W pomieszczeniach w drewnianym domu panuje optymalny mikroklimat. Osadzanie się pyłów oraz kurzu również jest niższe – dlatego domy z drewna to idealny wybór w przypadku alergików czy osób mających problemy z układem oddechowym.
  • Domy z drewna czynią łatwiejszym oszczędzanie energii cieplnej – a to dlatego, że ich izolacyjność jest wyższa niż w przypadku „tradycyjnych” form budownictwa. Drewniane ściany są nie tylko termoizolacyjne, ale też oddychające. Dzięki temu we wnętrzu panuje właściwa wilgotność.

Drewniane domy – ekologiczne i nowoczesne

Domy drewniane tworzone przez naszą firmę wyróżniają się prostą, a jednocześnie nowoczesną formą. Łatwo sprawić, by zyskały indywidualny charakter.