Całoroczne domy z drewna stają się coraz popularniejsze. Wciąż odnaleźć można zarówno grupę ich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników - fakty pozostają jednak takie, że drewnianych domów jest coraz więcej . Co takiego sprawia, że drewniane domy mieszkalne zyskują coraz większą grupę zwolenników?

Powodów jest przynajmniej kilka.

Jednym z powodów są z całą pewnością ich właściwości użytkowe. Drewno to materiał naturalny, oczywistym jest więc, że w pomieszczeniu będzie panował szczególny mikroklimat. Wystarczy choć przez chwilę pobyć w domu drewnianym by zauważyć, że powietrze jest tu zupełnie inne.

Odpowiednio wykonane domy z drewna, posiadają zdolność do samoregulacji wilgotności - do lamusa można więc odłożyć historie mówiące o tym, że domy drewniane gniją. Ponadto niewątpliwą zaletą konstrukcji drewnianych jest szybkość nagrzewania się - co ma kolosalne znaczenia w obliczu kosztów eksploatacji w sezonie zimowym.

Kolejną zaletą domów drewnianych jest fakt, że można je wybudować naprawdę szybko, a koszty są zdecydowanie niższe niż podczas stawiania domu z cegły. Budowa takiego domu trwa zazwyczaj trzy, cztery tygodnie - nie ma tu więc mowy o wieloletniej budowie pochłaniającej znaczne środki finansowe. Domy te buduje się z wykorzystaniem tak zwanej suchej technologii - budowa konstrukcji domu ogranicza się do montażu drewnianych elementów. Dzięki temu, że nie ma tu mowy o murowaniu czy betonowaniu, dom drewniany można wybudować nawet zimą.

Domy mieszkalne wykonane z drewna uważa się za budynki ekologiczne. Prawdopodobnie i ten fakt przyczynił się to tego, że w Polsce coraz częściej można zobaczyć całoroczne drewniane konstrukcje - również i do naszego kraju powoli dociera moda na ekologiczne i zdrowe życie. A jedno trzeba przyznać z pewnością: jakość życia w domu wykonanym z drewna, w którym panuje naturalny mikroklimat jest o wiele wyższa niż komfort życia w budynku ceglanym.