Porady

Całoroczne domy z drewna

Całoroczne domy z drewna stają się coraz popularniejsze. Wciąż odnaleźć można zarówno grupę ich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników - fakty pozostają jednak takie, że drewnianych domów jest coraz więcej . Co takiego sprawia, że drewniane domy mieszkalne zyskują coraz większą grupę zwolenników?

Powodów jest przynajmniej kilka.

 

Domy letnie

Rezerwacje, terminy, pośpiech, hałas i wszechobecny tłok - czy tak właśnie powinien wyglądać urlop? Oczywiście, że nie! Wszystkich, którzy chcą zaznać prawdziwego odpoczynku na łonie natury, zachęcamy do zapoznania się z ofertą domów letniskowych. W obecnej codzienności, w której dominuje pośpiech, a wolny czas stanowi luksus, coraz bardziej doceniamy możliwość wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Kilka dni spędzonych na łonie natury, pozwala odbudować siły oraz odzyskać wewnętrzny spokój i harmonię.

Obiekty stawiane tylko na zgłoszenie

Szanowni Państwo,

nie wszystkie obiekty oraz prace budowlane wymagają pozwolenia na budowę. Poniższe informacje pomogą Państwu odnaleźć się w gąszczu wymagań i przepisów prawa budowlanego.
Prezentujemy wybrane pozycje prawa budowlanego w nowym brzmieniu przepisów po 28 czerwca 2015 r.

 

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

Jak uzyskać pozwolenie na budowę

Szanowni Państwo,

uzyskanie pozwolenia na budowę trwa przeciętnie od 3 do 6 miesięcy (okres ten może jednak ulec skróceniu lub wydłużeniu w zależności od stawianego domu oraz od wymagań właściwego urzędu. Uzyskanie pozwolenia na budowę domu rekreacyjnego trwa znacznie krócej niż domu mieszkalnego.

*
Etap I – warunki zabudowy działki

Budowa domów z drewna

Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka.  Drewno jako materiał budowlany ma wiele zalet: dobre parametry cieplne, dźwiękochłonność, lekkość konstrukcji, szybkość wykonania, możliwość montażu części przez cały rok. W stanie suchym drewno charakteryzuje się bardzo małą przewodnością elektryczną. Ponadto budynki drewniane posiadają specyficzny mikroklimat, niezwykle sprzyjający człowiekowi. Oferowane przez naszą firmę domy wykonywane są systemem szkieletowym oraz systemem blokowo-wieńcowym z belki o przekroju okrągłym lub prostokątnym.